ANNA THUROW
20160923 SHARED IMAGE IMG_9848.jpg

Blog

Pomysł na małą łazienkę

Na temat funkcjonalnego wykorzystania przestrzeni w małych łazienkach jest sporo informacji w sieci, dlatego ja skupię się raczej na tym jak uzyskać przyjemne, nieprzeładowane różnymi "bodźcami" wnętrze. 

Wanna czy prysznic?

Jeśli mam wybór, to zazwyczaj w mniejszych łazienkach wybieram prysznic. Oprócz względów praktycznych taka przestrzeń przywodzi mi na myśl łaźnie turecka. Kto był - to wie. Jeśli to tylko możliwe, unikam gotowych brodzików, kabin prysznicowych (kwestie czyszczenia zostawiam bez komentarza) na rzecz odpływów umiejscowionych w posadzce. Zwracam uwagę na detale już na etapie projektu  np.: na umiejscowienie profili podtrzymujących szyby w grubości płytek czy zaplanowanie odpływu liniowego. Ale projektowanie i wykonawstwo pryszniców to temat na osobnego posta :).

Format i materiał 

Do małych pomieszczeń stosuję zasadę im mniejsze pomieszczenie tym większy format użytych materiałów wykończeniowych. Często namawiam Klientów do wyboru naturalnego kamienia albo zastosowania dużych płyt gresowych (nawet 120x60cm). Ciekawy materiał i duży format sprawią, że odwracamy uwagę od niewielkich gabarytów pomieszczenia. Podobnie działa podświetlenie materiału od wewnętrznej strony zabudowy jak w przypadku onyksu na poniższych zdjęciach.

Naturalnym jest dla mnie wykorzystywanie przestrzeni, które wynikają z użytych rozwiązań np.: zabudowa nad stelażami ustępu/bidetu pozwoli schować niezbędne rzeczy.

To tyle na dziś, co myślicie?

 

Projektant: Anna Paszkowska-Thurow www.annathurow.pl

Bartłomiej Bieliński www.fotograf.poznan.pl