ANNA THUROW
20160923 SHARED IMAGE IMG_9848.jpg

Blog

Łazienka z charakterem

Łazienka z charakterem

Jak uzyskać taką przestrzeń, która będzie funkcjonalna, łatwa w utrzymaniu czystości, jednocześnie spowoduje, że po całym dniu pracy chętnie będziemy się w niej relaksować? To pytanie zadaję sobie każdorazowo projektując łazienki dla moich Klientów. I powiem Wam wcale nie jest to prosta sprawa. Bo często funkcjonalnie = nudno i zachowawczo. 

Materiał

Niezmiennie kamień. Znacie już moją opinię na ten temat: materiały naturalne, najwyższej jakości nigdy się nie zdezaktualizują i nie podlegają sezonowym trendom w architekturze wnętrz. Łazienka, którą prezentuję jest wykończona w całości w trawertynie. Materiał ten charakteryzuje się trwałością podobną do marmuru, znakomicie nadaje się do wykończenia dekoracyjnych łazienek. W tym przypadku, charakterystyczne pory w strukturze kamienia zostały wypełnione bardzo wytrzymałą, przeźroczystą żywicą. Dzięki temu charakterystyczny rysunek kamienia i jego ubarwienie jest ciekawsze i mniej jednorodne niż tradycyjnego marmuru. Parawany oddzielające umywalki od toalety/bidetu i wanny wykonano z jednego "slabu" czyli kawałka kamienia, natomiast podłogę i część ścian z płytek trawertynowych. Aby nie było zbyt monotonnie, beżową kolorystykę trawertynu przełamałam najwyższej jakości białą ceramiką.

Funkcjonalność

Zlokalizowanie wszystkich funkcji łazienki szeregowo, wzdłuż jednej ze ścian, narzucił mi podłużny rzut pomieszczenia. To oczywiście pomogło mi w skumulowaniu wszystkich podejść instalacyjnych w jednym miejscu (nie bez znaczenia dla kosztów budowy i rozwiązań typu np. odpływ liniowy prysznica w posadzce). Od strony ogrodu umiejscowiłam wannę, która optycznie zamyka całe pomieszczenie. Na przeciwległym krańcu znajduję się duży prysznic. 

Prosta forma plus duży gabaryt i mocny rysunek kamienia nadały charakter temu minimalistycznemu ale ciepłemu wnętrzu.

Projektant: Anna Paszkowska-Thurow www.annathurow.pl

Bartłomiej Bieliński www.fotograf.poznan.pl